Bivoj Skočdopole

31. října 2010 v 20:38 | Víťa Dvořák |  Moje texty
 BIVOJ SKOČDOPOLE

Náš hrdina se jmenuje Bivoj Skočdopole.
Je profesionální ohýbač kancelářských sponek. Vlastně zastává funkci ředitele vzdělávacího ústavu, ale jeho zaměstnání je více o ohýbání sponek, než o vedení školy, jednoduše jen sedí v kanceláři a nervózně demoluje kancelářské sponky. Kdo by to za ten plat nedělal?

Jednoho dne se Bivoj probudil u sebe doma. Bylo pondělí po jarních prázdninách a jak tam tak ležel v posteli, nějak se nemohl přesvědčit, že už zase musí do práce.
Vylezl z postele, nazul si tmavě modré pantofle. Byla na nich růžová srdíčka, ale to se nedalo nic dělat, jeho bývalá přítelkyně mu je tak zkrátka koupila, a on neměl žádné jiné.
Zašel do kuchyně, nalil vodu do konve. Škrtl sirkou a ta zhasla. Vzal novou, znovu škrtl a zapálil oheň pod konví.
Nechal vodu na sporáku a odešel do koupelny. Jakmile se ale postavil před zrcadlo, překvapil sám sebe svým obrazem tak, že o sebe obě jeho hlavy narazily.
Měl dvě hlavy, jednu na krku, a druhou na rameni. Nechápal jak je to možné. Nejspíš by si byl býval myslel, že se mu to zdá, ale prudká bolest v obou hlavách, které do sebe v prvotním překvapení ťukly, ho přesvědčovala, že nespí.
Nakonec jen pokrčil rameny a řekl: "Já to nechápu."
Vyčistil si zuby v obou pusách, promnul si všechny čtyři oči a rozpletl si vlasy, protože tmavovlasá a blonďatá hlava se mu zauzlovaly. Potom šel do práce a doufal, že s dvojnásobným IQ vymyslí, jak ohýbat kancelářské sponky ještě efektivněji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama