V hlavní roli zvíře

31. října 2010 v 20:39 | Víťa Dvořák |  Moje texty
V HLAVNÍ ROLI ZVÍŘE

Běžím temnou úzkou uličkou, raduju se ze svého zdařilého činu, když v tom se za mnou vyřítí dva policajti a začínají mě pronásledovat. Nechápu, jak mě našli. Teď mi zkazili náladu. Měl sem z té povedené vraždy takovou radost.

Vyhýbám se kaluži, přenáším těžiště doprava a zahýbám do boční uličky, velice podobné té, kterou sem právě běžel. Ohlídnu se a vidím, že oni za mnou pořád ještě běží. Možná že je taky zabiju. Ale spíš ne. Sem vyslanec přírody a zabíjím jen, když je příroda v ohrožení, tihleti přírodu nijak neohrožujou.
Když sem teda schoval revolver zpátky do kapsy kabátu, zakřičel na mě jeden z těch poldů: "Ve jménu zákona! Stůjte!". Jakoby si vážně myslel, že to teda ve jménu toho zákona fakt udělám.
Už sem na něho chtěl zakřičet, že nezastavím ani v příjmení zákona když najednou za sebou slyším výstřel a zeď vedle mě se rozlítává na kousky. Tos neměl dělat poldmene! Říkám si, znova vytahuju revolver a v běhu mířím dozadu na toho hajzla.
Mačkám spoušť, ale na poslední chvíli mě něco zaráží. Přede mnou se totiž ozývá siréna policejního auta. Kouknu a vidím tam další policejní hlídku, která právě přijela a zatarasila mi cestu. "Tak to ne hoši!" Řek sem si tak pro sebe. Sem teď naštvanej, protože se kvůli nim budu muset proměnit.
Slyším, jak ten za mnou zas něco křičí: "Pozor má zbraň.". To nebylo na mě, ale na dva přede mnou, blbci, vytáhli svoje pistolky a stoupli si tam jak dva terče. No ale zabíjet je nebudu. Strhávám ze sebe kabát, a vidím, jak se na mým těle leskne plno černých pírek. V pažích cítím takový zvláštní mravenčení, potom sem si všim, že se mi ty paže proměnili na křídla. Najednou sem ňákej malej a necítím nos, nebo vlastně cítím ale jako nějak divně, mám zobák. Letím.
Bavím se představou, jak ti poldové němě zíraj na černýho drozda, co odlítá někam do tmy, to sem je setřel. I tak mám radost, že sem tu vraždu proved.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ... ... | 26. února 2011 v 18:54 | Reagovat

Poldmene? To je pocta Jardovi?

2 Já | 26. února 2011 v 18:56 | Reagovat

No tak... na začátku sem si říkala: Co to je za škvár? Absolutně nepromakaná psychologie postavy..... Ale když sem to dočetla - fakt dobrý :-D Lepšíš se ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama