Porozumění

17. února 2012 v 11:57 | Víťa Dvořák |  Moje texty
Tuto slohovku jsem napsal u talentových zkoušek na dramatickou výchovu na JAMU. Papír nanečisto jsem si nechal, takže toto je možná malinko nepřesný přepis toho, co jsem na JAMU skutečně odevzdal...ale to je jedno. Postoupil jsem do druhého kola.

Porozumění
Režisér nahlédl do scénáře a tam stálo: "kvi-ki kvi ki kvaka kvó". Zapřemýšlel, co to může znamenat a obrátil se na herce aby jim řekl svůj závěr: "ťuki kuki keke kaka". Herci se zatvářili zmateně a zahráli: "mama loma lamola". Režisér se plácl do čela a zopakoval: "ťuki kuki keke kaka". Tentokrát už mnohem rázněji. Hercům to chvíli šrotovalo a pak zahráli: "mama malo lomalo". Režisér začal být zoufalý. Ukázal hercům scénář, aby si to sami přečetli. "kvi-ki kvi ki kvaka kvó" viděli herci. Zamysleli se a zahráli: "mlol lolm malol". Režisér dostal vztek a začal nadávat: "koko ťuki! Koki koťi!"
Nadávky probudily autora, který zatím pospával v zadní řadě. Přišel za režisérem a zeptal se: "kva kvá kvi?". "ťuki ťuki" odpověděl rozzlobeně režisér, ale herci se bránili: "luma malo luma mlola!". "kvá!" Umlčel všechny autor. Přestali se hádat a pokračovali ve zkoušení.
Přišli diváci. Posedali si do hlediště a napjatě čekali: "Kdy už to začne?", "Nevidím přes toho chlapa přede mnou.", "Je tady nádherný strop.", "Vypni si telefon, Vávro." - Takové řeči se ozývaly ze sálu, zatímco herci zmateně pobíhali za oponou a volali: "lamla mlá!" a "mola lala!" nebo "lololala mola!" a snažili se nachystat vše tak, jak jim to přikázal režisér a jemu autor.
V sále se zhaslo, lidé začali tleskat a reflektory ozářily zvedající se oponu. Herci vyšli na scénu a lidé jim rozuměni. Dokonce i režisér a autor vypadali spokojeně. Když si ale na konci chtěli všichni popovídat, o čem to představení bylo- neshodli se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 koralkovydomov koralkovydomov | Web | 17. února 2012 v 12:03 | Reagovat

máš pěkný blog :)

2 SoNuLLkA SoNuLLkA | Web | 17. února 2012 v 12:09 | Reagovat

ahoj na mojom blogu bude dnes party ak chces tak sa pridi pozriet a mozes sa hned teraz zapisat aby som ti dala vediet 5 minut pred tym kedy to zacne :)
http://sonicka-opicka.blog.cz/1202/party-2012#pridat-komentar

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama