Prázdný prostor

17. února 2012 v 12:05 | Víťa Dvořák |  Moje texty
Vítězslav Dvořák
Prázdný prostor
Byl jednou jeden park, se stromy, ptáčky, potůčkem a lavičkami, kam se chodívalo procházet plno lidí. Líbilo se jim tam asi proto, že se tam cítili dobře. Lidi totiž mají rádi, když je jim dobře.
Jenže pod jednou lavičkou ležel zlomyslný prázdný prostor. Kdysi na tom místě vypadl jedné dámě z kabelky a to ho rozzlobilo tak, že se stal zlomyslným. Proto od té doby chtěl co nejvíc vyčnívat na chodník, aby o něj všichni, kteří budou procházet kolem, zakopli.
Což se mu dařilo. Kdykoliv šel někdo po chodníku, zavadil nohou o zlomyslný prázdný prostor, spadl na zem, a rozbil si hubu. Každý se samozřejmě hrozně divil, o co zakopnul, ale neviděl nic. Prostor nikým neodhalen takto pokračoval stále dál, dokud neměli rozbité huby všichni návštěvníci parku. V tu chvíli se začal zlomyslný prázdný prostor zmenšovat, až z něj byla miniaturní tečka menší než atom. Ani pak nepřestal sám sebe scvrkávat, až najednou přeskočil do záporných rozměrů, propadl časoprostorem a konečně se znovu zvětšil. Tentokrát ne v parku, ale na rušné ulici. Pro kolemjdoucí bylo obtížné vyhnout se prázdnému prostoru, takže za chvíli měli všichni lidé rozbité huby. Potom zlomyslný prázdný prostor odcestoval do školy, do firmy, do hospody, do divadla, na zastávku a pak na sídliště. Tam o něho zakopl nějaký chlápek a rozbil si hubu, jako všichni ostatní. Podivil se, proč spadl a řekl si: "No jó, vždyť tady leží prázdný prostor."
Zvedl ho a zavřel do krabice. Tu dal do skříně ve sklepě, zhasnul tam, a zamknul. Prázdný prostor v té krabici už navždycky zůstal, i když nemusel. Možná proto, že mu tam bylo dobře.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sherylin Lee Sherylin Lee | E-mail | Web | 19. února 2012 v 13:15 | Reagovat

Je to veľmi zaujímavé. Krátke, výstižné, rozprávkové. Zdravím, ak budem raz prázdnym priestorom a zavrú ma, neviem, či mi bude dobre. Rozbíjať huby asi bolo zábavnejšie :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama